ТВЕРЕЗЕ ДУБНО

Головна | Реєстрація | Вхід
Середа, 22.01.2025, 06:19
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Чи вживаєте ви алкоголь?
Всього відповідей: 82
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Січень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика №2
Головна » 2012 » Січень » 18 » Алкоголь та спадковість
14:59
Алкоголь та спадковість
"Ще у міфах Стародавньої Греції зазначалося, що богиня Юнона народила від сп'янілого Юпітера кульгавого Вулкана. Сп’яніння у стародавніх греків вважалося соромом."

Алкоголь має здатність притягувати воду. Внаслідок цього клітини речовин, з якими він вступає в сполуку, зневоднюються, перестають дихати і гинуть. Діючи таким чином на білок живого організму, алкоголь викликає його згорання.

Алкоголь. Автор: Роман ПеЧИЖак

Алкоголь належить до отрут, які згубно діють на все живе. Він отруює не лише організм людини, яка вживає алкоголь, але й становить велику небезпеку для її потомства.

Про згубну дію алкоголю на здоров’я майбутніх дітей було відомо ще в давнину. Так, у міфах Стародавньої Греції зазначалося, що богиня Юнона народила від сп’янілого Юпітера кульгавого Вулкана. Сп’яніння у стародавніх греків вважалося соромом.

Спиртне, потрапивши до організму і всмоктавшись у кров, проникає у всі органи та системи і спричиняє в них хворобливі зміни. Особливо чутливі до алкогольної отрути статеві клітини, які відповідають за відтворення потомства.

Проведено експерименти на тваринах: вагітним крільчихам протягом тривалого часу давали малі дози алкоголю. У них загинув після народження 61% потомства, тоді як у тварин, які не одержували спиртне, загинуло лише 23%.

На жаль, така доля може спіткати і дітей, народжених від батьків-алкоголіків. Навіть після одноразового вживання невеликої дози спиртного напою чоловічі статеві органи виявляються отруєними, а при регулярному вживанні тканина сім’яних залоз перероджується. Тому в сім’ях, де хоча б один з подружжя хворий на алкоголізм, діти часто народжуються кволі, хворобливі, розумово відсталі, схильні до різних захворювань.

У сім’ях алкоголіків діти частіше хворіють на шизофренію, недоумство, народжуються глухонімими, з тяжкими розладами функції залоз внутрішньої секреції, кожна третя дитина — психічно неповноцінна.

Відомо, що розвиток зародка після запліднення цілком залежить від організму матері. В цей період у матері і плода система кровообігу спільна. Якщо вагітна жінка вживає алкоголь, він з кров’ю потрапляє в судинну систему плода і негативно діє на його розвиток.

Вплив алкоголю на перебіг вагітності: ускладнена вагітність спостерігалась у 28%, а недоношена — у 34%. Порушення розвитку плаценти під впливом алкоголю часто призводить до мимовільних викидів — абортів та передчасних родів. За даними різних авторів, в сім’ях алкоголіків таку патологію виявлено в 12–15% випадків.

Дослідженнями вітчизняних вчених було доведено, що зачаття плоду в нетверезому стані призводить до народження розумово неповноцінної дитини.

Діти хронічних алкоголіків народжуються кволими, з нестійкою нервовою системою; вони мають підвищену схильність до різних захворювань. Недарма у давні часи існував такий вислів: "Батько пропиває печінку свого майбутнього сина”.

Внаслідок дії алкоголю на плід може виникнути гідроцефалія (скупчення великої кількості рідини у шлуночках мозку), аменія (повна відсутність усіх кінцівок), фокоменія (недорозвиток верхніх і нижніх кінцівок при відсутності плеча або передпліччя) та інші види аномалій.

Алкоголь легко проникає у грудне молоко. Тому навіть незначна кількість будь-якого алкогольного напою, випитого матір’ю, що годує, завдає великої шкоди маляті. Трапляються випадки, коли матері п’ють пиво, щоб збільшити кількість грудного молока. Це дуже шкідливо. Алкоголь з молоком матері проникає в кров дитини і викликає в неї хворобливі явища: збудження, плач, неспокійний сон, судороги та ін.

Жінки, які годують дитину груддю, повинні повністю відмовитись від вживання спиртного.

П’яний підліток. Автор: Роман ПеЧИЖак

Нині більшість вчених вважають, що алкоголізм не передається по спадковості. Але нащадкам може передаватися порушений обмін речовин, спричинений алкогольною інтоксикацією. Внаслідок цього створюються сприятливі умови для розвитку різних захворювань, в тому числі й алкоголізму. Крім того, доведено, що у розвитку алкоголізму у підлітків величезне значення має неправильне виховання, поганий приклад батьків, які пиячать. Тому боротьба проти вживання алкоголю дітьми є частиною боротьби за викорінення пияцтва взагалі.

http://www.kosivart.com/index.cfm/fuseaction/hutsul_land.alcohol-heredity/year/2006/

Категорія: Шкідливість алкоголю | Переглядів: 773 | Додав: xXx | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Дубно
Архів записів
Друзі сайту
НАША ГРУПА ВКОНТАКТІ





ПРАВДА

ТВЕРЕЗЕ ДУБНО |