ТВЕРЕЗЕ ДУБНО

Головна | Реєстрація | Вхід
Вівторок, 16.10.2018, 12:18
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Чи вживаєте ви алкоголь?
Всього відповідей: 80
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Календар
«  Грудень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Статистика №2
Головна » 2011 » Грудень » 17 » Новини: листопад 2011 року
23:55
Новини: листопад 2011 року

Новини: листопад 2011 року

Названо політиків, що лобіюють алкогольний та тютюновий бізнес в Україні

Викриваймо тих, кому вигідні наші шкідливі звички!

30 листопада Коаліція «За вільну від тютюнового диму Україну», центр «Життя» та бюро журналістських розслідувань «Свідомо» нагородили політиків за лобіювання алкогольного та тютюнового бізнесу. Переможець отримав Золоту косу. Косу, яка щороку вбиває по 30 тисяч киян — через інсульти, інфаркти та інші наслідки шкідливих звичок.

Як ми обрали переможців

Ми порахували — скільки законів, рішень, поправок вніс той чи інший політик. Але такий математичний розрахунок не дозволив побачити тіньові ігри політиків. Тому до математики ми додали думку експертів. Це люди, які багато років ініціюють закони на захист здорового способу життя і знають, хто гальмує їхні ініціативи. До експертів увійшли — Ганна Гопко, Андрій Скіпальський, Артем Ступаков, Тарас Шевченко та Костянтин Красовський. Кожен з них — запропонував свій окремий рейтинг з політиків. Відповідно до місця в цьому рейтингу — політик отримав від 1-го до 5-ти балів.

І от що вийшло

Хто допомагає нам вмирати

Названо політиків, що лобіюють алкогольний та тютюновий бізнес в Україні

Номінували на Антипремію «Золота коса» тільки тих, хто перетнув межу у 4 бали.

№8. Ксенія Ляпіна з Нашої України-Народної Самооборони, яка активно виступала проти повної заборони реклами сигарет. Особливо боролася, щоб реклама на місці продажу залишилася.

№7. Віце-прем'єр Борис Колесников, який чотири рази блокував рішення уряду про картинки і затягнув його на півтора роки. Саме через нього усі пачки сигарет прикрашатимуть малюнки з наслідками куріння тільки з вересня 2012-го року.

№6. Олена Кондратюк з Блоку Юлії Тимошенко. Під час боротьби за останній закон, який мав би повністю заборонити рекламу сигарет, Кондратюк активно захищала місця продажу та просила залишити тютюновому бізнесу акції.

Далі, призова п’ятірка:

№5. Олена Бондаренко з Партії регіонів. Будучи членом депутатського Комітету, який переробляв закон про повну заборону реклами сигарет, повністю підтримала лобістську версію. Після остаточного голосування передала сфальсифіковану версію на підпис Володимиру Литвину, чим затягнула повну заборону реклами.

№4. Сергій Шевчук з Блоку Юлії Тимошенко. Будучи головою фонду Здоров'я для всіх, приймав гранди від Філіп Морріс. В законі про повну заборону реклами сигарет — вносив правки і активно відстоював можливість фінансування профілактичних програм тютюновим бізнесом.

Бронза дісталася Сергію Терьохіну з Блоку Юлії Тимошенко. Він вже давно виступав проти підняття акцизів на пиво та сигарети та активно виступав проти повної заборони реклами сигарет.

Зі сріблом залишився Анатолій Кінах з Партії регіонів. В призерах він через постійне блокування заборони реклами сигарет — щоб реклама на місці продажу і акції для тютюнового бізнесу залишилися. Проявився і на місцевому рівні — як тільки над київськими ларьками та кіосками зависла загроза табу на продаж пива та сигарет — Кінах одразу написав листа до столичної прокуратури і та блокувала рішення.

Переможець — Тарас Чорновіл від групи Реформи заради майбутнього. Він системно блокував рішення про підняття акцизів на пиво та сигарети, активно виступав проти повної заборони реклами сигарет. Особливо відстоював, щоб за тютюновим бізнесом залишилась можливість спонсорства.

Окрему нагороду заслужив Микола Азаров. Від Коаліції він отримав спеціальний приз — «Золоте гальмо».

До речі, як коси, так і гальмо — чесно чекають на переможців. Розкажіть іншим, хто допомагає нам вмирати. Побачите когось з них — передайте, хай приходять, забирають!

Як Мінекономіки лобіює шкідливі звички

1) Фотоілюстрації наслідків хвороб, спричинених тютюнокурінням, не з’явилися на пачках сигарет у 2011 році завдяки позиції КабМіну

11 червня 2009 року Верховна Рада України ухвалила Закон №1512-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». В Прикінцевих положеннях Закону зобов'язала Кабінет Міністрів України у тримісячний термін з дня опублікування затвердити кольорові малюнки і піктограми, що входять до додаткових медичних попереджень на упаковці тютюнових виробів. Проект зазначеної Постанови було розглянуто та узгоджено всіма заінтересованими міністерствами та відомствами.

Проект тричі (30 червня, 28 липня та 22 листопада 2010 року) виносився на розгляд на засіданні Кабінету Міністрів, але Постанову так і не було ухвалено, а її проект було повернено в МОЗ без будь-яких конкретних зауважень. Хоча Міністерством охорони здоров’я України підписано відповідну ліцензійну угоду з Європейським Співтовариством щодо використання кольорових фотографій та інших ілюстрацій із зазначеної збірки ЄС як медичних попереджень на упаковках тютюнових виробів в Україні. Лише після резонансу у суспільстві КабМін таки затвердив картинки, котрі з'являться у вересні уже 2012 року на пачках сигарет і посилять текстові повідомлення, що інформують про наслідки тютюнокуріння.

2) Кабмін відмінив єдину Державну Антитютюнову програму в 2011 році

11 червня 2009 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». Зокрема, було внесено зміни до статті 6 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», згідно яких Кабінет Міністрів України було уповноважено «розробляти та забезпечувати виконання відповідних загальнодержавних програм попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, забезпечувати ефективне використання бюджетних коштів на їх реалізацію». Україна у 2006 році ратифікувала Рамкову Конвенцію ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ), обов’язковий для виконання міжнародний договір.

Стаття 5 РКБТ «Загальні зобов’язання» вимагає, щоб кожна країна, що ратифікувала РКБТ, «розробляла, здійснювала, періодично оновлювала та переглядала всебічні багатосекторальні національні стратегії, плани й програми з боротьби проти тютюну відповідно до цієї Конвенції».

Відповідно до вимог чинного законодавства та міжнародних зобов’язань держави Кабінет Міністрів України своєю постановою від 3 вересня 2009 р. № 940 затвердив Державну цільову соціальну програму зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року. Головним показником ефективності виконання даної програми було визначено зниження рівня поширеності вживання тютюнових виробів, яке вимірюється за даними опитувань, що проводить Державна служба статистики. При ухваленні програми було заплановано зменшити цей рівень у 2010 році до 23%. Фактично він зменшився до 22,4%, тобто за основним своїм показником Державна програма успішно виконувалася. Загалом поширеність куріння серед осіб старших 12 років зменшилася в Україні з 25,6% 2008 року до 22,4% 2010 року, тобто на 3,2 відсоткових пункти, або майже на 13%.

Проте, незважаючи на те, що Державна цільова соціальна програма зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення довела свою ефективність, Кабінет Міністрів України своєю постановою № 704 від 22.06.2011 (пункт 31 Додатку 1) визнав такою, що втратила чинність, Постанову № 940 від 3.09.2009 року, а отже Державна цільова соціальна програма зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року була скасована.

3) Микола Азаров як очільник Кабміну не підтримав позитивної практики підвищення акцизів. Відповідно бюджет недоотримає додаткові 2 млрд в 2011

2011 року незважаючи на рекордні надходження від акцизів у 2008-2010 роках, КабМін не запропонував навіть мінімального підвищення акцизів задля наповнення бюджету та зменшення курців. Хоча мінімальне підвищення акцизів могло б наповнити бюджет на додаткові 2 млрд. в 2011 (за 9 міс. 2011 року отримано 11,5 млрд грн, що майже стільки скільки за 2010 рік).

4) Кабмін не зупинив та не покарав Мінекономіки за лобістські виступи у ВТО у жовтні 2011 року

Міністерство економіки в жовтні 2011 року взяло участь у «цькуванні» Австралійської ініціативи щодо запровадження «plain packaging» (просте, небрендове маркування) разом із Нігерією, Гондурасом, Зімбабве та іншими виробниками тютюну. Що робить Україна серед традиційних виробників тютюну — невідомо. Ясно, що тютюнові компанії лобіюють свої інтереси через нерозвинуті країни із високим рівнем корупції. На щастя, Австралійська ініціатива затверджена і це стане наступним світовим зразком для наслідування країнами Європи вже в наступному році.

Марія Землянська, «Свідомо»

Круглий стіл «Твереза молодь — запорука стабільного майбутнього України»

Круглий стіл «Твереза молодь — запорука стабільного майбутнього України»

16 листопада 2011 р. о 14.30 у приміщенні Сімферопольського слідчого ізолятора відбувся круглий стіл «Твереза молодь — запорука стабільного майбутнього України». В круглому столі взяли участь: координатор ВГО «Твереза Україна» в АР Крим Сергій Валерійович Козуля, представники ГО «Айболит» О. А. Філіп'єва, Р. Р. Рагимович і В. О. Рогожкіна, директор Сімферопольського міського ЦСССДМ М. А. Тєряєв, представники БО «Кримські соціальні ініціативи» О. М. Мурзенко і О. П. Колодяжна, настоятель храму Святого Луки ієрей Максим Усенко, заст. начальника Управління ДПС в АР Крим з соц.-виховної роботі Д. М. Доронін, психолог Сімферопольського слідчого ізолятора А. С. Линькова, а також інспектор Управління ДПС в АР Крим по роботі з громадськими організаціями та ЗМІ М. В. Шишенко.

Це захід став продовженням круглого столу «Об'єднання зусиль державних і громадських організацій у вирішенні проблеми рецидивної злочинності серед неповнолітніх», проведеного в Управлінні Державного Департаменту України з питань виконання покарань в АР Крим 5 жовтня 2011 р. з ініціативи ГО «Айболит». В ході круглого столу учасниками було визначено, що одним з напрямків діяльності суспільства для вирішення окресленої проблеми є формування тверезості в молодіжному середовищі.

Важливим є той факт, що ця проблема викликає стурбованість не лише в державних і громадських колах Криму, але й в Уряді України. В ході наради по захисту прав дітей за участю президента Віктора Януковича 27 жовтня 2011 р. Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що дитячий алкоголізм і злочинність в Україні зростає з кожним роком. «Ми фіксуємо останнім часом тривожну тенденцію зростання злочинності серед дітей. Лише за 9 останніх місяців здійснено 14 тис. таких злочинів, 1,5 тис. з них у складі організованих злочинних груп. Дуже шкода, що кожна п'ята дитина йде на повторний злочин, з кожним роком ця цифра росте», — сказав чиновник. Пшонка додав, що «кожний 10-й злочин дитини було зроблено в стані алкогольного сп'яніння».

Круглий стіл, що відбувся, є прагненням небайдужих дорослих з різних соціальних, політичних та культурних прошарків Криму донести до суспільства важливість формування культури тверезості у сім'ї, суспільстві.

В ході круглого столу пролунали доповіді учасників з визначеної темі, сформульовано звернення до Уряду і населення.

Круглий стіл «Твереза молодь — запорука стабільного майбутнього України»Круглий стіл «Твереза молодь — запорука стабільного майбутнього України»

Фото Катерини Харченко

Відеорепортаж Чорноморської телерадіокомпанії про круглий стіл

Алкоголизм молодеет. Фразы "детский алкоголизм" или "пьющий ребёнок" уже давно не вызывают удивления. А детей, распивающих пиво или что-нибудь покрепче, можно наблюдать каждый день...

www.blacksea.tv

ПЕРСПЕКТИВИ БУТИ ПОЧУТИМИ. Виступ координатора ВГО «Твереза Украъна» в АР Крим на круглому столі

Основной целью Всеукраинской Общественной Организации «Трезвая Украина» является пропаганда трезвого образа жизни как необходимого условия духовного, морального, экономического и демографического возрождения Украины. Для этого ВОО «ТУ» способствует популяризации трезвого образа жизни (ТОЖ), распространению научно-обоснованной информации об алкоголе, табаке и других наркотиках, а также оказывает помощь по освобождению от алкогольной и табачной зависимостей по методу Г. А. Шичко.

К сожалению, среди граждан Украины существует миф, что употребление алкоголя может быть умеренным и безопасным. Опровергается он двумя основными документами:

 • ГОСТ 12.1.007-76 «Вредные вещества. Классификация и общие требования безопасности». Согласно этому нормативному документу, действительному на территории Украины до сих пор, этанол относится к вредным (токсичным) веществам 3-го класса опасности. Для примера: в этом же классе находятся медный купорос, которым травят в садах насекомых.
 • Международная классификация болезней 10-го пересмотра (МКБ-10). В классе F (психические расстройства и расстройства поведения) существует рубрика F10 — психические расстройства и расстройства поведения, связанные с употреблением алкоголя (.0 — алкогольное опьянение,.2 — ущерб здоровью,.3 — зависимость,.4 — абстиненция). Причём в своём классе алкоголь закономерно соседствует с другими наркотиками — табаком, кокаином и т.д.

С точки зрения профилактической медицины, распространение любого заболевания возможно при наличии трех условий: источник вредного фактора, механизм его распространения и восприимчивый организм. А профилактика будет успешной при влиянии на любой из трёх компонентов. Применительно к алкоголю эта цепь выглядит так: производство — продажа — готовность человека к самоотравлению.

К сожалению, первые два звена процесса алкоголизации общества находятся под защитой Украинского законодательства. И изменить эту ситуацию трудно. ВОО «ТУ» регулярно рассылает обращения в Верховную Раду, администрацию Президента, Министерство Охраны Здоровья и народным депутатам с просьбой внести некоторые коррективы в наше законодательство. В ответ получаем письма с благодарностью за активную гражданскую позицию.

Следовательно, наиболее эффективный путь в данной ситуации — работа с людьми, разъяснение вреда алкоголя, механизма развития зависимости, формирование трезвого мировоззрения. И запускать этот процесс необходимо в детском возрасте.

В 2010 году мы проводили скрининг-тест MAST (Michigan Alcoholism Screening Test) среди студентов первого курса Крымского Государственного медицинского университета (КГМУ). Результат — употребляют алкоголь 98%! Причём 12% поступили в университет с подозрением на алкоголизм и 11% с его вероятным наличием. Этот факт подтверждает сказанное выше: пропаганда ТОЖ должна проводиться еще в школе.

И тут мы сталкиваемся с очередной проблемой: как донести до учеников необходимую информацию? Мы пишем статьи в научно-популярные журналы, но школы их практически не выписывают. Нерегулярные лекции и беседы не позволяют в полной мере использовать преимущество школы — наличие в одном месте большого количества детей, уже настроенных на получение новой информации. Включенный в программу предмет «Основы Здоровья» рассчитан на широкий спектр проблемных вопросов и ТОЖ освещает весьма скупо.

Выходом из данной ситуации может стать введение антиалкогольного спецкурса (факультатива) «Трезвый образ жизни». Идея не нова: аналогичный «Учебник трезвости» (автор — А. А. Мендельсон) издавался в Российской Империи в 1913 году. ВОО «ТУ» совместно с активистами КГМУ, Крымского республиканского института последипломного педагогического образования и Севастопольского института последипломного образования уже начали работу над таким учебником. В него планируется включить: советы психологов по выходу из различных провоцирующих ситуаций, тренинг по трезвому проведению праздников, разбор «алкогольных мифов». Вопрос вреда будет поднят не только в индивидуальном, но и в социальном аспекте: криминал, травматизм, смертность, роль явной и скрытой рекламы алкоголя в деградации общества.

«Здоровая реклама» — совместный проект ВОО «ТУ» и Крымского государственного медицинского университета.

Его цель — в очередной раз обратить внимание молодежи на позитивные моменты здорового образа жизни и негативные последствия употребления наркотиков, выяснить, что современный студент понимает под фразой «здоровый образ жизни» и использовать полученный материал в дальнейшей пропагандистской работе.

Проект состоит из двух этапов. Первый — конкурс рекламного плаката среди студентов. Фотографии, коллажи и рисунки принимаются в двух номинациях: реклама здорового образа жизни и антиреклама употребления наркотиков (в том числе легальных — алкоголя и табака). Требования к работам минимальны: изображение не должно быть перегружено информацией, чтобы человек мог воспринять его «на ходу», не останавливаясь для внимательного изучения; работа должна иметь ёмкий слоган, усиливающий эффект изображения. Участник также должен сформулировать и представить саму идею рекламного плаката в письменно виде (что должно символизировать изображение, цветовая гамма, поза человека, предполагаемое воздействие и т.д.). В разработанных для жюри «критериях оценки» максимальный балл присваивается за оригинальность идеи и слогана. Композиционное, цветовое решение и другие, легко корректируемые аспекты работы, оцениваются меньшим количеством баллов.

На втором этапе, после проведения финала конкурса, лучшие студенческие работы будут использованы для пропаганды здорового образа жизни. В том числе и путем размещения на городских лайтбоксах.

Таким образом, проект оказывает на студентов долговременное действие по формированию здорового мировоззрения:

 • реклама собственно конкурса, заставляющая задуматься о теме,
 • размышления о ЗОЖ в ходе подготовки работы,
 • воздействие на зрителей во время финала конкурса,
 • воздействие готового плаката, размещенного на лайтбоксе,
 • воздействие через обсуждение вышеназванных пунктов в студенческой среде (в том числе и в социальных сетях).

В данный момент проект находится в стадии приема студенческих работ. Однако настораживает тот факт, что количество работ в номинации «нет наркотикам» приблизительно в шесть раз больше работ номинации «здоровый образ жизни». Напрашивается неутешительный вывод: студенты совершенно не представляют себе ЗОЖ, но прекрасно знают, что такое наркотики.

И это показывает, в каком направлении ещё необходимо работать. Чтобы увести человека от чего-то негативного, мы должны показать ему дорогу. И не просто в абстрактное «подальше от…», а к здоровому, трезвому образу жизни. Пока мы не объясним человеку, что такое ЗОЖ и в чём его преимущество, человек будет продолжать отравлять себя, цепляясь за привычный и понятный ему образ жизни.

Методика проекта «Здоровая Реклама» может быть в дальнейшем применена в межвузовских или школьных конкурсах.

Выводы:

 1. Пропаганда трезвого образа жизни — наиболее эффективное направление в решении алкогольной проблемы общества.
 2. Формирование трезвого мировоззрения у ребёнка необходимо начинать как можно раньше. Школа может предоставить для этого наиболее оптимальные условия.
 3. Введение в школьную программу предмета «Трезвый Образ Жизни» будет способствовать воспитанию трезвого поколения.
 4. Выделение финансирования для подписки школами научно-популярных журналов поможет сформировать у ребёнка трезвое, здоровое и научное мировоззрение.
 5. Проект «Здоровая реклама» — новый подход к пропаганде ЗОЖ, применимый в любых учебных заведениях.

Козуля С. В.,
координатор ВОО «Трезвая Украина» в АР Крым

Джерело - 

http://www.tvereza.info/sobriety/news/news-2011-11.html#simferopol-2011-11-16-tm

Категорія: Шкідливість алкоголю | Переглядів: 446 | Додав: xXx | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Погода
Дубно
Архів записів
Друзі сайту
НАША ГРУПА ВКОНТАКТІ

ПРАВДА

ТВЕРЕЗЕ ДУБНО |